How much it cost make homemade muffin?

shared by rawcedine on Jan 26, 2014 in Food

525 views

4 faves

4 shares

2 comments

An inquiry for know how many spend for cooking at home some product that you can find in every store. Quality vs Convenience.
Tags: food, money, quality
Category: Food
Did you work on this visual? Claim credit!

Embed Code

Embeded for hosted site:

Click the code to copy
<div class='visually_embed'><img class='visually_embed_infographic' src='https://visual.ly/node/image/104808?_w=540' alt='How much it cost make homemade muffin?' /><div class='visually_embed_cycle'><span>by </span><a target='_blank' href='http://cristinapasquale.it/?utm_source=visually_embed'>rawcedine</a>. <br/></div><script type='text/javascript' src='https://a.visual.ly/api/embed/104808?width=540' class='visually_embed_script' id='visually_embed_script_104808'></script><p> From <a href='https://visual.ly?utm_source=content-embed&utm_medium=embed'>Visually</a>.</p></div>

Embeded for wordpress.com:

Click the code to copy
<div class='visually_embed'><iframe width='1' height='1' style='width: 1px !important; height: 1px !important; position: absolute;left: -100px !important;' src='https://visual.ly/track.php?q=https://visual.ly/community/infographic/food/how-much-it-cost-make-homemade-muffin&slug=communityinfographicfoodhow-much-it-cost-make-homemade-muffin'></iframe><a href="https://visual.ly/community/infographic/food/how-much-it-cost-make-homemade-muffin/?utm_source=visually_embed"><img class='visually_embed_infographic' src='https://visual.ly/node/image/104808?_w=540' alt='How much it cost make homemade muffin?' /></a><div class='visually_embed_cycle'><span>by </span><a target='_blank' href='http://cristinapasquale.it/?utm_source=visually_embed'>rawcedine</a>. <br/></div><p> From <a href='https://visual.ly?utm_source=content-embed&utm_medium=embed'>Visually</a>.</p></div>
Customize size